שאלות נפוצות

מהו טיפול CBT?

טיפול CBT, או בשמו המלא Cognitive Behavioral Therapy כלומר טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא שיטת טיפול נפשי, מבוסס מחקר, לטיפול במגוון קשיים והתמודדיות נפשיות. מדובר בטיפול ממוקד ויעיל, שעוזר למטופל להתמודד בצורה טובה עם אתגרי החיים.

 הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי נועד להפחית מצוקה נפשית. כדי להביא לשינוי נדרש שינוי התנהגותי (בהתנהגות היום יומית), ובקוגניציה (מחשבות, תפיסות, אמונות). כמו כן יש התמקדות בתהליכים רגשיים, כגון זיהוי רגשות,  חשיפה לרגשות, וויסות רגשי.

 זהו טיפול מומלץ לחרדות, דכאון, כפייתיות (OCD), הפרעות פוסט טראומטיות ועוד מגוון הפרעות נפשיות.

איך בוחרים מטפל CBT?

כאשר ניגשים לבחור מטפל CBT, חשוב לוודא שהמטפל הוא איש מקצוע מתחום טיפולי (עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, פסיכיאטריה וכד'), בעל תואר שני ומעלה, ושהוא למד והתמקצע בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. בנוסף חשוב לוודא שהמטפל עומד בקרטריונים של האגודה הישראלית לטיפול קוגנטיבי התנהגותי (איט"ה) שקבע סטנדרטים מקצועיים בינלאומיים למטפל CBT.

רצוי גם לבחור במטפל שיכול להבין את עולמו הפנימי של המטופל. נדרשת הבנה תרבותית וחברתית רחבה, כדי להבין את הקשיים הספציפיים של המטופל. בנוסף רצוי לבחור במטפל מקצועי מאוד, אך גם בעל גישה אנושית ואמפטית שיוכל לתמוך ולהכיל.

כמה פגישות לוקח הטיפול עד לשיפור המצב?

מקובל לומר שטיפול אורך בין 12- 20 פגישות עד לשיפור המצב. אורך הטיפול תלוי במידה רבה במוטיבציה של המטופל. טיפול .CBT דורש מעורבות ושיתוף פעולה של המטופל בביצוע משימות בין הפגישות ובהתמודדות עם מגוון קשיים שעולים תוך כדי  , כאשר יש מגוון בעיות רקע, כמו התמכרות, הפרעות אישיות וכדומה הטיפול גם כן לוקח יותר זמן. טיפול. אפשר לומר בצורה די ודאית שככל שהמטופל יותר מגויס ובעל מוטיבציה לשיפור כך הטיפול קצר ויעיל יותר.

מה זה טיפול CBT? מידע נוסף מה זה טיפול טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

לקביעת טיפול CBT

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.