טיפול בדיכאון

טיפול בדכאון
כן יש טיפול בדיכאון, טיפול שהוא מוכח מדעית ואשר נמצא יעיל.
האם אתה מרגיש כל הזמן עייף? בלי מצב רוח? שינויים בתיאבון? כבר לא נהנה מדברים שפעם כן גרמו לך הנאה? מתקשה להתרכז? חושב מחשבות פסימיות לגבי העתיד? מרגיש חוסר אונים ? אם כן, יתכן שאתה סובל מדיכאון. חשוב לומר כבר עכשיו יש טיפול בדיכאון.
אתה לא לבד, נתונים עדכניים מצביעים על כך ש כ- 5% מהאוכלוסייה בישראל סובלת מדכאון בכל זמן נתון, יש עלייה משמעותית בהיקף האנשים הסובלים מדכאון וכן בהיקף האנשים הפונים לטיפול בדיכאון.
מחקרים מצביעים  על כך שטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT הוא יעיל במיוחד לטיפול בדיכאון. אחד מהמאפיינים הבולטים של דכאון הוא צמצום בעשיית פעולות מהנות ומשמעותיות וכן חוסר יכולת להינות מפעילויות שבעבר כן היו מהנות. בטיפול קוגנטיבי התנהגותי בדכאון המחקר מצביע על יעילות מרבית לשימוש במרכיב של- "הפעלה התנהגותית" behavior activation. הכוונה לזיהוי פעולות שהן משמעותיות עבורך ושבעבר כן נהנית מהם. אך בעקבות המצב רוח הירוד חדלת מלעסוק בהם. נחפש פעולות מגוונות, גם פעולות מהנות וגם מעשים שיעודדו את תחושת המסוגלות האישית לאחר שתצליח לבצע אותם.

בעזרת גילוי מודרך אעזור לך לזהות את הערכים שלך והאופן שבו היית רוצה לחיות את חייך אילו לא היית מדוכא. לאחר מכן נכין תוכנית מסודרת של שילוב אותם ערכים ועקרונות בחיי היום יום שלך באופן מדורג.

יהיה חשוב לשים לב ולהתייחס גם לתהליך המחשבתי שלך בעת ביצוע הפעולות. למשל אם כאשר אתה עוסק בפעילות מהנה אך אתה חושב לעצמך כמה זה חסר תועלת הרי שהדכאון לא יפחת. חשוב לזהות ולאתגר את התהליך המחשבתי שלך בזמן ההפעלה ההתנהגות ולזהות עיוותי חשיבה. בעזרת כלים קוגנטיביים של זיהוי דפוסי חשיבה מעוותים ואתגורם תוכל לאמץ צורת חשיבה אובייקטיבית יותר ולחוות שיפור משמעותי במצב הרוח.
נשמע קל, אך אתה לא מצליח ליישם את זה בחיים האמיתיים?
אני כאן לעזור לך על מנת להתגבר על הדכאון ולחזור לחיות חיים מלאים ומשמעותיים.
התקשר עכשיו ליאיר ברקו מטפל CBT מומחה לקביעת פגישה עבור טיפול בדיכאון 054-5907853