טיפול CBT באינטרנט

טיפול CBT באינטרנט

טיפול CBT באינטרנט

האם טיפול CBT באינטרנט הוא יעיל?

נערכו בשנים האחרונות מגוון מחקרים על טיפול CBT מקוון. המחקרים מצאו כי טיפול מקוון הינו טיפול יעיל למגוון הפרעות נפשיות. בין היתר הטיפול המקוון נמצא יעיל לדיכאון, הפרעת חרדה מוכללת, הפרעת פאניקה, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), הפרעה פוסט טראומטית (PTSD), הפרעת שינה ופוביות.

האם יש הבדלים בין טיפול פנים אל פנים לבין טיפול CBT אונליין?

שני הטיפולים זהים בשיטה הטיפולית, באורך הטיפול ובמטרת הטיפול. הטיפול הניתן פנים מול פנים, כולל פגישות שבועיות עם המטפל כך גם הטיפול המקוון. שני הטיפולים כאחד כוללים תרגול בבית אשר מסייע להפנמת המסרים הנלמדים בטיפול. ההבדל המרכזי הוא כמובן במיקום של הטיפול בבית או בקליניקה. יש מטופלים שיותר נוח להם הטיפול המקוון ויש מטופלים שיותר נוח להם הטיפול בקליניקה.

מהם היתרונות והחסרונות של טיפול אונליין?

מהיתרונות הבולטים של טיפול מרחוק הוא כמובן הנגישות. זה לא דורש יציאה מהבית והתמודדות עם פקקים ועם הוצאות נסיעה, זה חוסך זמן והוצאות. זה מנגיש את הטיפול לאנשים שמתמודדים עם מוגבלויות, אנשים עם מצבים רפואיים שמונעיםיציאה מהבית. טיפול CBT מקוון נהפך לכלי מרכזי במתן טיפול בעת המגיפה העולמית של הקורונה COVID-19. בנוסף הטיפול בודיאו מאפשר להיפגש עם המטופל במרחב הטבעי שלו. זה עשוי להיות משמעותי במיוחד בטיפול קוגנטיבי התנהגותי. אחד מערונות הטיפול הוא שימוש בחשיפה הדרגתית לטיפול בחרדה. המפגש המקוון מאפשר לבצע אונליין חשיפות חיות אונליין במקומות בהם החרדה נוכחת. למשל, במקרה של מטופל עם מה פחד גבהים, ניתן לקיים את הטיפול במקום גבוה ובכך להרוויח גם מפגישה טיפולית משמעותית וגם מחשיפה תוך כדי.

מהם חסרונות הטיפול המקוון?

יש מטופלים שמרגישים יותר בנוח עם מפגש פנים אל פנים. בנוסף לעתים יש אנשים שמתקשים למצוא מקום שקט לקיום הפגישה. אנשים שמתקשים עם טכנולוגיה גם עשויים להירתע בהתחלה מהשימוש בטכונלוגיה לצורך טיפול. אם כי הניסיון מראה שעם הדרכה נכונה ניתן להתגבר על קושי זה.

מה מידת הניסיון שלך בטיפול אינטרנטי?

יאיר טיפל במשך השנים האחרונות בלמעלה מ-100 טיפול מקוונים מוצלחים. במטופלים עם הפרעות נפשיות שונות. חלק מהמטופלים נמצאים בארץ וחלק אחר הם ישראלים שמתגוריים במקומות שונים בעולם. בתקופת הקורונה יאיר טיפל בהצלחה בעשרות מטופלים בטיפול CBT אינטרנטי. מטופלים רבים ממליצים עליו כמטפל סיביטי מומלץ.

לתיאום טיפול CBT מקוון צור קשר עוד היום 054-5907853